O poszukiwaniach sali weselnej

O poszukiwaniach sali weselnej

Nadal myślicie, że organizacja wesela to pestka, ba, wręcz czysta przyjemność? Eh, ja po swoich przygotowaniach nadal regeneruje nerwy, a minął już niemal rok. Moja żona przyjęła z kolei całkiem inną taktykę – całkowicie wyparła z pamięci okres przygotowań. A więc moi drodzy, jeżeli decydujecie się na wesele to uważajcie – tylko dla ludzi o mocnych nerwach.

Dlaczego tak późno?

My nasze wesele mieliśmy stosunkowo późno – 6 lat razem, dziecko już na stanie. Pewnie się zastanawiacie, czemu tyle zwlekałem? Spieszę z wyjaśnieniem. Otóż nie zwlekałem wcale! Oświadczyłem się mojej żonie po niespełna dwóch wspólnych latach. I tak sobie przechodziliśmy 4 lata w narzeczeństwie. Główny powód całego zamieszania? Przybycie na świat naszego synka. Kto zawracałby sobie głowę jakąś imprezą, kiedy maluch był w produkcji i wstępnym okresie adaptacji ze światem?

Wybór sali weselnej

Jak to zwykle bywa swoje przygotowania zaczęliśmy od wyboru sali Weselnej. Niby prosta sprawa, sala się spodoba to bierzemy. Jednak w praktyce nie ma tak prosto. O nie. Okazało się, że wybór sali weselnej jest niewątpliwie jedną z ważniejszych decyzji jaka stoi przed nowożeńcami. Liczba lokali oferujących sale weselne? Ogromna! Myślisz sobie – fajnie, jest w czym wybierać. Ale hola, hola. Liczba wolnych terminów na przyjęcie weselne? Znikoma. To była nasza pierwsza bolączka. Jednak właśnie przez to – a raczej dzięki temu – że nasze pierwsze wybory dotyczące sali weselnej były pozajmowane na 3 lata do przodu, udało nam się z żoną znaleźć salę weselną, która zdecydowanie przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

Jak wybrać salę weselną?

Teraz kilka rad i spraw które warto przemyśleć podczas dokonywania wyboru sali weselnej. Z całego serca radzę się z nimi zapoznać przed wielogodzinnym objazdem i zwiedzaniem wszystkich obiektów weselnych.  Ważne jest, by podczas dokonywania wyboru sali weselnej pamiętać o kwestiach organizacyjnych związanych z liczbą zaproszonych gości (wielkość Sali musi być odpowiednia), klimatyzacja sali oraz możliwość wyjścia na świeże powietrze. Istotna jest także lokalizacja sali weselnej i możliwość noclegu dla gości. Warto jest również zwrócić uwagę na dodatkowe możliwe opcje, które zapewnia dom weselny, takie jak: catering czy dekoracja sali weselnej

Ogólnie polecam sprawdzenie oferty sal weselnych w Waszej okolicy w internecie. Większość organizatorów podaje odpowiedzi na powyższe pytania. Dzięki temu nie stracicie czasu na oglądanie obiektów, które już z założenia nie spełnią waszych oczekiwań, np. wielkość sali okaże się niewystarczająca. Zwracajcie także uwagę na opinie innych par młodych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *