BELIMO

Portal ciekawostek i porad – moje spojrzenie na otaczający świat

Lifestyle

O poszukiwaniach sali weselnej

Nadal myślicie, że organizacja wesela to pestka, ba, wręcz czysta przyjemność? Eh, ja po swoich przygotowaniach nadal regeneruje nerwy, a minął już niemal rok. Moja żona przyjęła z kolei całkiem inną taktykę – całkowicie wyparła z pamięci okres przygotowań. A więc moi drodzy, jeżeli decydujecie się na wesele to uważajcie – tylko dla ludzi o mocnych nerwach.

Dlaczego tak późno?

My nasze wesele mieliśmy stosunkowo późno – 6 lat razem, dziecko już na stanie. Pewnie się zastanawiacie, czemu tyle zwlekałem? Spieszę z wyjaśnieniem. Otóż nie zwlekałem wcale! Oświadczyłem się mojej żonie po niespełna dwóch wspólnych latach. I tak sobie przechodziliśmy 4 lata w narzeczeństwie. Główny powód całego zamieszania? Przybycie na świat naszego synka. Kto zawracałby sobie głowę jakąś imprezą, kiedy maluch był w produkcji i wstępnym okresie adaptacji ze światem?

Wybór sali weselnej

Jak to zwykle bywa swoje przygotowania zaczęliśmy od wyboru sali Weselnej. Niby prosta sprawa, sala się spodoba to bierzemy. Jednak w praktyce nie ma tak prosto. O nie. Okazało się, że wybór sali weselnej jest niewątpliwie jedną z ważniejszych decyzji jaka stoi przed nowożeńcami. Liczba lokali oferujących sale weselne? Ogromna! Myślisz sobie – fajnie, jest w czym wybierać. Ale hola, hola. Liczba wolnych terminów na przyjęcie weselne? Znikoma. To była nasza pierwsza bolączka. Jednak właśnie przez to – a raczej dzięki temu – że nasze pierwsze wybory dotyczące sali weselnej były pozajmowane na 3 lata do przodu, udało nam się z żoną znaleźć salę weselną, która zdecydowanie przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

Jak wybrać salę weselną?

Teraz kilka rad i spraw które warto przemyśleć podczas dokonywania wyboru sali weselnej. Z całego serca radzę się z nimi zapoznać przed wielogodzinnym objazdem i zwiedzaniem wszystkich obiektów weselnych.  Ważne jest, by podczas dokonywania wyboru sali weselnej pamiętać o kwestiach organizacyjnych związanych z liczbą zaproszonych gości (wielkość Sali musi być odpowiednia), klimatyzacja sali oraz możliwość wyjścia na świeże powietrze. Istotna jest także lokalizacja sali weselnej i możliwość noclegu dla gości. Warto jest również zwrócić uwagę na dodatkowe możliwe opcje, które zapewnia dom weselny, takie jak: catering czy dekoracja sali weselnej

Ogólnie polecam sprawdzenie oferty sal weselnych w Waszej okolicy w internecie. Większość organizatorów podaje odpowiedzi na powyższe pytania. Dzięki temu nie stracicie czasu na oglądanie obiektów, które już z założenia nie spełnią waszych oczekiwań, np. wielkość sali okaże się niewystarczająca. Zwracajcie także uwagę na opinie innych par młodych.