BELIMO

Portal ciekawostek i porad – moje spojrzenie na otaczający świat

Lifestyle

Obiady abonamentowe – czy warto?

Co moi drodzy sądzicie o obiadach abonamentowych? Ja przez większość mojego barwnego życia miałem to szczęście, że o moje odżywianie troszczyły się dwie wspaniałe kobiety – najpierw moja mama, później moja żona. Temat obiadów abonamentowych pojawił się w naszym życiu dopiero kiedy dzieciaki poszły do szkoły, a moja żona wróciła do pracy. Mimo najszczerszych starań nie udało się niestety wszystkich obowiązków pogodzić. Przemyśleliśmy z żoną temat i tak oto pojawił się pomysł obiadów abonamentowych. Wydał Nam się o tyle sensowny, że mogliśmy w ten sposób wyżywić siebie samych (i co ważniejsze zrezygnować z ciągłego jedzenia na mieście w pośpiechu – co zaczęło ubocznie skutkować przybieraniem tłuszczyku), dzieciaki po szkole, a także moich pracowników w warsztacie, którzy zasuwają od rana do nocy.

Obiady abonamentowe

Obiady abonamentowe są świetnym wyborem jeśli cały dzień pracujecie i nie macie możliwości codziennego gotowania we własnym zakresie. Oczywiście, zawsze istnieje alternatywa jedzenia na mieście, jednak jeśli chcielibyście jadać domowe obiady – głównie kuchni polskiej to zdecydowanie lepszym wyborem okazują się obiady abonamentowe. Zwykle w ramach takiego abonamentu otrzymujecie 2 dania – zupę oraz drugie. Każdego dnia obiad jest inny, także nie ma monotonii smaku. Wyobraźcie sobie, żeby w taki sposób gotować samodzielnie we własnym zakresie. No ciężkie do wykonania, prawda? Nie wiem jak ta moja żona przez tyle lat dawała radę. Wybraliśmy zaprzyjaźnioną restaurację w naszym mieście co do której smaku byliśmy pewni. Miło również przekonaliśmy się o wielkości porcji, które okazały się w pełni wystarczające dla osoby dorosłej i to takiego łasucha jak ja. Dzieciaki zwykle najadają się połową. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest fakt, że nie ma wyboru dań. Każdego dnia są one z góry narzucone i jednakowe dla każdego klienta. Jednak dla Nas to nie problem – lubimy wszystko, a jeśli jest coś czego dzieciaki nie jedzą to albo zostawiają, albo żona dogotowuje im coś w zamian.

Obiady abonamentowe – jak to działa?

Płatność za obiady abonamentowe odbywa się z reguły raz w miesiącu. Przy wykupowaniu abonamentu, restauracje oferują atrakcyjne zniżki – za dwudaniowy obiad płacicie zwykle w granicach 10 -15 zł od osoby. Wykupując karnet upoważnia on Was do odbioru codziennie jednego obiadu. Macie wybór czy wolicie jeść w restauracji czy na wynos. My zdecydowaliśmy się na 2 opcję i tym samym codziennie o 16 przyjeżdża do nas ciepły obiadek. Jeżeli nie chcecie decydować się na dostawy obiadu przez cały tydzień są też opcje od poniedziałku do piątku – takie właśnie wykupiliśmy dla naszych pracowników.