BELIMO

Portal ciekawostek i porad – moje spojrzenie na otaczający świat

Lifestyle

Wybór fotografa, kamerzysty oraz zespołu weselnego

Pierwszy etap zakończony sukcesem! Mamy naszą wymarzoną salę weselną. Tak z żoną zachłysnęliśmy się tym, że mamy ten temat z głowy, że całkowicie straciliśmy czujność odnośnie tego ile załatwiania jeszcze przed nami. Prędko jednak ją odzyskaliśmy. Kiedy? Przy wyborze fotografa, kamerzysty i zespołu weselnego!

Wybór fotografa weselnego

Przede wszystkim należy zacząć od założenia budżetu, w jakim chcemy się zmieścić z naszym fotografem weselnym. My na szczęście zdążyliśmy odłożyć pieniążki przez te wszystkie lata i mogliśmy sobie pozwolić na naszego wyśnionego fotografa, którego bardzo zawsze ceniliśmy. Pamiętajcie jednak! Ceny fotografów weselnych nie zawsze idą proporcjonalnie do jakości zdjęć. Większość fotografów ma swoje portfolio w internecie, zanim się na jakiegoś zdecydujecie koniecznie obejrzyjcie jego pracę i sprawdźcie czy dany styl wam odpowiada. W końcu dokładnie w takim stylu zostaną później wykonane wasze zdjęcia. Sprawdźcie również czy w cenie fotograf weselny oferuje także sesję ślubną plenerową, sesję w kościele podczas zaślubin oraz zdjęcia z przygotowania do ślubu. Spotkałem się raz z takim fotografem weselnym, który dosłownie był fotografem jedynie weselnym – para młoda mogłaby się nieźle zdziwić.

Wybór kamerzysty weselnego

Wiele par mając fotografa nie decyduje się również na kamerzystę weselnego. Ale dla nas to był must have! Naszą pierwszą kamerę kupiliśmy niedługo przed urodzinami synka. Towarzyszy nam od ponad 3 lat i uwieczniamy każde jego poczynania i sukcesy. Nie jeden niedzielny wieczór spędziliśmy na rzewnym oglądaniu nagrań naszego maluszka zaraz po urodzeniu. Takie z nas sentymentalne mazgaje. Ale odbiegam od tematu. Otóż na co zwracać uwagę przy wyborze kamerzysty weselnego? Wbrew pozorom więcej nie znaczy lepiej. Co mam przez to na myśli? Można znaleźć kamerzystę, który poda daną cenę za film 2-godzinny, gdzie inny w tej cenie oferuje aż 5-godzinne nagranie. Myślicie pewnie, że ten drugi wykona większą robotę? Otóż nie. W tym przypadku cena idzie silnie w parze z jakością. Pamiętajcie, film to nie tylko nagranie, ale i dobry montaż.

Wybór zespołu weselnego

Standardowym pytaniem jakie pojawia się przed parą młodą jest dj czy zespół weselny. My jako ludzie starej daty oczywiście nie wyobrażaliśmy sobie wesela bez zespołu. To był akurat jeden z prostszych elementów organizacji wesela dla nas. Szybko znaleźliśmy ofertę zespołu weselnego, który nam się spodobał, przesłuchaliśmy playlistę, którą miał umieszczoną na swojej stronie internetowej i wszystko było cacy. Spełnili nasze oczekiwania z muzyką na weselu w stu procentach