BELIMO

Portal ciekawostek i porad – moje spojrzenie na otaczający świat

Budowa i remont

Wynajem kontenerów

Mój ostatni tydzień przebiegał w istnym chaosie. Mojego teścia wysłali na przymusowy urlop w pracy i w związku z tym postanowił złożyć nam wizytę.  Ze względu na przyjazd taty, moja żona też wzięła kilka dni wolnego. Tym samym zawojowali nasz dom. Jak zwykle cieszę się, że warsztat jest zaraz obok domu, tak po kilkunastu wizytach dziennie moich bliskich, bardzo tego pożałowałem. Żeby tego było mało – postanowili robić porządki. Zarówno w domu – jak i uwaga – w warsztacie. Możecie sobie tylko wyobrażać jaki nastał dla mnie armagedon. Piwnica, strych, garaż, zaplecze warsztatu – przyznaję przez lata zebrała się tam tona rupieci i nigdy nie było czasu żeby to posprzątać. Więc pomysł sam w sobie był w porządku – mam tylko zażalenia co do jego realizacji i faktu ciągłego angażowania mnie w to sprzątanie.

Wywóz gruzu

O ile na strychu i w garażu była tylko kwestia pozbycia się starych i niepotrzebnych już rzeczy, o tyle większy problem pojawił się przy porządkach w piwnicy. Nie została ona nigdy wykończona, więc znajdowała się w niej tona gruzu, jakieś stare popękane płytki, tynki, beton, materiały izolacyjne itp. No ale jakoś poradziliśmy sobie z teściem i wywieźliśmy taczkami wszystko przed dom. Sprawdziłem w internecie i akurat zgrało nam się to z wywozem śmieci wielkogabarytowych przez miasto, więc myślałem, że wszystko będzie załatwione. Niestety nie. Zostałem poinformowany, że panowie mogą zabrać od nas tylko część mebli, cała reszta została. Doradzili nam jednak, że warto wynająć kontener i w ten sposób pozbyć się wszystkich śmieci. Tak też zrobiliśmy.

Wynajem kontenerów

Poszukałem trochę na internecie i znalazłem firmę oferującą wynajem kontenerów osobom prywatnym. Trochę martwiłem się jak ogarnę taki kontener, czym go przewiozę, jak zapakuje sam śmieci, gdzie je wywieźć, czy potrzebuje jakiś zgód i pozwoleń. Na szczęście Pani przez telefon mnie uspokoiła, że oni zajmą się wszystkim. Warunki cenowe fajne, no i usługa kompleksowa – nie musiałem się niczym martwić. Panowie podjechali, razem z nami zapakowali wszystkie śmieci do kontenera i wywieźli w docelowe miejsce. Aż sam byłem w szoku, że wszystko tak sprawnie poszło. Co mogę Wam więcej polecić – takie kontenery świetnie sprawdzają się również przy wywozie odpadów pobudowlanych oraz odpadów zielonych. Porozmawiałem też chwilę z Panami i wyszło, że mają całkiem dużo zleceń, także miałem dużo szczęścia, że udało mi się dostać termin tak prędko, niemal od ręki. Widząc stan mojego podwórka zapytali też czy chciałbym podjąć stałą współpracę. Z uśmiechem na ustach wyjaśniłem, że to jednorazowa akcja, ale sami widzicie jak tragicznie to wszystko się przedstawiało. No nic – najważniejsze, że żona i teść zadowoleni, prawda?