BELIMO

Portal ciekawostek i porad – moje spojrzenie na otaczający świat

Budowa i remontTechnologie

Wiercenie studni Jelenia Góra – studnie głębinowe

Wiercenie studni Jelenia Góra

Od jakiegoś czasu rozmyślasz nad inwestycją w prywatną przydomową studnię? Nie jesteś jednak przekonany czy to aby na pewno dobry pomysł? Nie wiesz też na jaki rodzaj studni powinieneś się zdecydować? Na studnie kopane, studnie głębinowe Jelenia Góra a może studnie abisyńskie? Bez obaw! Postaram się przybliżyć pokrótce pozytywy płynące z takiej inwestycji, a także wskazać najlepszą z dostępnych na rynku opcji. Sprawdźmy na czym polega wiercenie studni Jelenia Góra?

Zalety jakie posiadają studnie głębinowe Jelenia Góra

Jeżeli w Twojej głowie pojawił się pomysł zainwestowania w prywatną studnię głębinową, warto zacząć od analizy wszelkich mocnych i słabych stron. Wszystko po to, aby mieć pełen obraz sytuacji, co możemy zyskać i ile to kosztuje? Sprawdźmy!

Korzyści wynikające z posiadania własnej studni:

 • Samowystarczalność – Własne niezależne ujęcie wody pozwala nam na pełen komfort, zarówno pod kątem ciągłego zaopatrzenia jak i samej jakości wody. Prywatna studnia może również stanowić alternatywne rozwiązanie na wypadek np. przestoju w dostawie z winy wodociągów.
 • Gwarancja bezpieczeństwa – Brak szkodliwego dla organizmu chloru w użytkowanej przez nas wodzie. Mamy pewność, że jest ona wysokiej jakości i nie stanowi dla nas zagrożenia.
 • Znaczna oszczędność – Drobne koszty względem użytkowania wody z wodociągów miejskich.

Są to rzecz jasna tylko przykłady korzyści wynikających z posiadania własnej studni głębinowej. Jak w każdej rozpatrywanej inwestycji znajdziemy w niej również trochę wad. Tych jednak w tym przypadku jest dość mało. Ograniczają się one na dobrą sprawę do wysokich początkowych kosztów inwestycji, podłączenia instalacji do kanalizacji lub szamba oraz do uzyskania ewentualnych pozwoleń prawnych.

Jak widzisz samych wad jest naprawdę mało, dobrze więc mieć na względzie dużo większą ilość pozytywów i to nimi kierować się podczas decyzji. Z pewnością dobre i efektywne studnie głębinowe Jelenia Góra wynagrodzą nam poniesienie wstępnych wydatków.

Wiercenie studni głębinowych Jelenia Góra

Studnia głębinowa jest systemem pionowego pozyskiwania wód podziemnych przy pomocy odwiertu, sięgającego do odpowiedniego poziomu wody. Wiercenie studni Jelenia Góra – to może wydawać się trudne i czasochłonne, jednak jeśli wykonują to doświadczeni fachowcy cały proces idzie szybko i sprawnie. Pobór wody z tego typu studni następuje przy użyciu specjalnej pompy głębinowej.

Jak więc wygląda wiercenie studni?

 1. Znalezienie dogodnego miejsca pod wybudowanie studni
 2. Wykonanie właściwego odwiertu
 3. Dotarcie do optymalnej warstwy wodonośnej
 4. Obudowanie odwiertu specjalnymi rurami studziennymi
 5. Uzupełnienie żwirem filtracyjnym powierzchni powstałej między ścianami odwiertu, a filtrami tak, aby odizolować wody gruntowe
 6. Całkowite zabezpieczenie powstałego odwiertu
 7. Pierwsze pompowanie, aż do uzyskania krystalicznie czystej wody
 8. Zweryfikowanie produktywności studni a także jej głębokości
 9. Wybranie najlepszej pompy głębinowej
 10. Zespolenie całej instalacji wraz z wybranym budynkiem

Poznaliśmy już ogólne zalety posiadania prywatnej studni. Wiemy także jak pokrótce wygląda instalacja najchętniej wybieranej studni wierconej. Teraz pozostaje tylko się zdecydować i cieszyć się pyszną i zdrową wodą z własnego ujęcia.