BELIMO

Portal ciekawostek i porad – moje spojrzenie na otaczający świat

Lifestyle

Wedding planner – czy warto?

Moi drodzy, zastanawialiście się kiedyś czy warto korzystać z usług konsultantów weselnych? Na wstępie powiem, że my wraz z małżonką nie korzystaliśmy z pomocy wedding plannera – jednak nie ze względu na negatywną opinię co do jego profesji, lecz dlatego, że nie był to zawód jeszcze tak popularny i powszechny jak w obecnych czasach. Ostatnio na kilku forach na których na bieżąco się udzielam powstały właśnie wątki komentujące pracę konsultantów weselnych, więc i ja postanowiłem poruszyć ten temat. Opinie były różne – zarówno od ludzi którzy korzystali z usług takiego wedding plannera, ale również od osób które z nim styczności nie miały, jednak wypracowały sobie zdanie na ten temat z obserwacji, a przyjęcia weselne organizowali samodzielnie.

Chcecie znać moje zdanie? Warto kochani. Ile ja z żoną byśmy oddali, żeby w trakcie przygotowań do ślubu mieć taką zaufaną duszyczkę, która zdjęłaby z naszych barków chociaż część obowiązków. Trochę z nas leniuszki, nie ukrywamy. W dodatku jeszcze wtedy zupełnie nierozeznane w temacie. Możecie więc sobie tylko wyobrazić ile nerwów nas to kosztowało. Zupełnie niepotrzebnych nerwów.

Czym zajmuje się wedding planner?

Podsumowując w kilku słowach – spełnianiem życzeń. Praca wedding plannera polega na kompleksowej organizacji ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego dla pary młodej. Ale bez obaw – konsultant weselny uzgadnia z wami każdy jeden aspekt, nie decyduje on broń boże samodzielnie o żadnej z kwestii. Jego zadaniem jest jedynie ułatwienie wam procesu organizacyjnego, wszelkich formalności oraz co najwyżej zaproponowanie niektórych rozwiązań, o których sami byście nie pomyśleli. Na pierwszym spotkaniu z takim wedding plannerem określacie czego oczekujecie od swojego przyjęcia weselnego i ślubu, a weeding planner wychodzi wam naprzeciw z pomysłami jak to zrealizować lub jak niektóre pomysły można poprawić, żeby było jeszcze lepiej. Dzięki pomocy konsultanta weselnego nie musicie samodzielnie szukać sali weselnej ani usługodawców, takich jak: dj, zespół muzyczny, fryzjer, makijażystka, fotograf, kamerzysta i wielu innych. Wedding planner pracujący w branży od lat wie kto jest najlepszy w tym co robi oraz jakie ceny usług są na rynku, tym samym dostajecie na gotowo kilka najlepszych propozycji, spośród których to wy wybieracie. Konsultant weselny ma również w swoim zakresie prac wymyślenie, po konsultacji z parą młodą,  stylistyki ślubu i wesela oraz dekoracji i motywu przewodniego.

Niemniej jednak pamiętajcie, że to wszystko nie jest za darmo. Praca konsultanta weselnego ceniona jest dosyć wysoko i tak naprawdę tylko od was zależy, czy postanowicie wliczyć to w koszty wesela. Jeśli finansowo macie taką możliwość – serdecznie polecam.