BELIMO

Portal ciekawostek i porad – moje spojrzenie na otaczający świat

Technologie

Strona internetowa pozycjonowanie

Naturalną koleją rzeczy po założeniu mojej strony internetowej było rozważenie opcji pozycjonowania. Przyznam szczerze, że początkowo podchodziłem do tematu dość sceptycznie – pomyślałem – po co mi to, w dodatku za nie małe pieniądze. Ale! Okazało się to dla mnie i dla moich interesów wręcz zbawienne. Opowiem Wam może jak to wszystko dla mnie wyglądało.

Pozycjonowanie strony internetowej – media społecznościowe

Zanim zdecydowałem się na pozycjonowanie swojej strony internetowej, ba zanim nawet zdecydowałem się na założenie strony internetowej korzystałem z mediów społecznościowych, aby pozyskać klientów. I o ile z początku cały ten mechanizm był dla mnie stosunkowo przerażający, o tyle później się w miarę wprawiłem. Ale jak się okazało, samo wrzucanie postów nie wystarczy. Poczytałem trochę o płatnych reklamach i kilka też takich zastosowałem. Niemniej jednak przez to, że zdecydowałem się robić to sam, bez jakiejkolwiek wiedzy i doświadczenia, to rzeczywiście te koszty okazały się bardzo wysokie. Pewnie drugi raz bym się nie zdecydował na samodzielne działania i potocznie mówiąc „walenie na oślep” z reklamami. Wiedząc co się robi, mniejszym kosztem można zyskać więcej.

Na co zwracać uwagę przy wyborze firmy pozycjonującej?

Nie ma się co oszukiwać, w dzisiejszym świecie firm pozycjonujących jest bardzo wiele. Przeglądając ich oferty widzimy mnóstwo fraz takich jak najlepsza firma pozycjonująca w Polsce. Pamiętajcie jednak, że nie zawsze jednak pokrywa się to z prawdą. Na co powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze firmy pozycjonującej? Postaram się Wam trochę pomóc i doradzić. Po pierwsze warto rozeznać się czy jest to firma, która działa z pozycjonowaniem lokalnie, czy na terenie całej Polski. Oczywiście nie zawsze działanie na terenie całego kraju jest lepszym rozwiązaniem, pomyśl czego Ty i Twoja firma potrzebujecie. Lokalne firmy pozycjonujące mogą być lepiej rozeznane w tym rynku w który właśnie Ty chcesz uderzać. Po drugie, zobacz jaką pozycję zajmuje strona internetowa firmy pozycjonującej oraz pozycje stron jej klientów. Ważny jest również okres związania umową pozycjonowania. Optymalny to 12 miesięcy. Przestrzegałbym raczej nad dłuższym i krótszym okresem.

Dlaczego warto pozycjonować stronę internetową?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Aby pozyskać klientów. Aby poszerzyć zasięgi. Te kwoty za pozycjonowanie, które pierwotnie mogą wydawać się dosyć wysokie, w rzeczywistości przekładają się na dużo wyższe zyski firmy. Z początku może faktycznie trudno w to uwierzyć, jednak taki jest fakt, potwierdzam z doświadczenia. Wszystko urosło do takiego stopnia, że klientów było więcej niż mocy przerobowych. Marzenie każdego przedsiębiorcy.