BELIMO

Portal ciekawostek i porad – moje spojrzenie na otaczający świat

Lifestyle

Sesja ciążowa mojej żony

Moja żona była zdecydowana na sesja ciążowa Jelenia Góra już tego samego dnia kiedy dowiedzieliśmy się, że zostaniemy rodzicami. Kilka dni później mieliśmy już zaklepany termin u świetnego fotograf ciążowy Jelenia Góra na kilka miesięcy w przód. Skąd taka prędka decyzja? Otóż silnym bodźcem była opowieść naszej przyjaciółki, która miesiącami po urodzeniu dziecka, żaliła się, że takiej sesji nie miała. Powód? Zdecydowała się na nią w 8 miesiącu ciąży i żaden z fotografów, nie tylko w naszym mieście, ale i pobliskich miejscowościach nie miał już zwyczajnie miejsc. Stąd nasza szybka reakcja.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze fotografa ciążowego?

Przede wszystkim oczywiście portfolio. Decydując się na fotografa sprawdźcie w jakiej estetyce wykonuje on zdjęcia i czy dany rodzaj zdjęć Wam na pewno odpowiada. Druga sprawa to atmosfera podczas sesji zdjęciowej. Poczytajcie opinie o danym fotografie. My przekonaliśmy się i podkreślamy jak ważny jest to aspekt. Mamy wspaniałe wspomnienia z samej sesji zdjęciowej ciążowej, która przebiegła w ciepłej i bezstresowej atmosferze. Trzeci temat – bardzo ważny dla mojej żony – stylizacje. Część fotografów oferuje w cenie zdjęcia już gotowe suknie, natomiast u części ubrania musicie zapewnić sobie sami. My zdecydowaliśmy się skorzystać z pięknych strojów, którymi dysponował nasz fotograf.

W którym miesiącu najlepiej zaplanować sesję ciążową?

Co do zasady zdjęcia powinno wykonywać się kiedy brzuszek jest już odpowiednio widoczny – 7, 8 miesiąc ciąży. 9 miesiąc to już duże ryzyko, że dojdzie do rozwiązania przed planowanym terminem sesji zdjęciowej.

Ile trwa sesja ciążowa?

Wiele zależy od tego czy zdjęcia wykonuje się w plenerze czy w studiu fotograficznym. My wykonywaliśmy w plenerze. Żona miała zaplanowane 2 stroje więc łącznie z czasem w którym się przebierała zeszło nam około 2 godzin. Dało Nam to 10 magicznych, pamiątkowych ujęć. Wszystko było wcześniej przez nas ustalone wraz z fotografem więc poszło dość sprawnie. Udało mi się tez stopować żonę, kiedy za bardzo się rozgadywała zamiast pozować.

Dlaczego warto zrobić sesję ciążową?

Pamiętajmy, że czas ciąży jest czasem absolutnie wyjątkowym dla kobiety. Jeśli wasze partnerki nie są przekonane do tego typu zdjęć, czy wahają się –  zdecydowanie doradźcie im ich zrobienie. Ba! Zarezerwujcie nawet termin waszym ukochanym – będą miały wiele miesięcy, żeby oswoić się z myślą ich zrobienia. Jest to przepiękna pamiątka. Niezależnie czy wykonacie je w swoim domu, czy w plenerze, mają one w sobie tą wyjątkową magię. Nawet teraz, po kilku latach od urodzenia naszego synka, siadamy wspólnie z żoną i oglądamy te absolutnie urokliwe zdjęcia z łezką w oku.