BELIMO

Portal ciekawostek i porad – moje spojrzenie na otaczający świat

Budowa i remont

Podnośniki – wszystko o wynajmie

W ostatnim czasie postanowiliśmy postawić na marketing poza internetowy, w bardziej klasycznym stylu. Firma prężnie mi się rozwija, więc mogłem sobie na to pozwolić. Co ciekawe pomysł podsunął mi mój ojciec. No kto by pomyślał. Jest to człowiek starej daty tym samym nigdy nie widział strony internetowej warsztatu, a reklama na facebooku to już to już dla niego absolutny kosmos. Podczas drogi z tatą do lekarza miałem przyjemność nasłuchać się jaki to skandal, że mój warsztat nie ma nawet ulotek reklamowych. Wydawało mi się, że nie przejąłem się nadto, jednak po powrocie do domu te myśli dalej krążyły mi po głowie. Pomyślałem sobie – reklama w klasycznym stylu? Dobrze! Ale nie ulotki – lecimy pełną parą. I w taki właśnie sposób w rodzinnym mieście zawisły 3 ogromne banery z reklamą mojej firmy.

Podnośniki koszowe

O ile miałem swoją zaprzyjaźnioną drukarnię, więc projekt i wydruk banneru nie stanowiły problemu, o tyle nie pomyślałem nawet jakim wyzwaniem będzie jego wieszanie – są to w końcu prace na wysokości, nie taka prosta sprawa. Postanowiłem wobec tego zdecydować się na wynajem podnośnika koszowego – uznałem, że to najlepsza opcja. I nie pomyliłem się. Znalazłem fantastyczną firmę, która wynajęła mi podnośnik koszowy wraz z operatorem. Pan kierujący podnośnikiem okazał się przesympatyczny i miał na szczęście duże doświadczenie w wieszaniu reklam na wysokości, więc podczas rozmowy z nim mogłem się też dużo dowiedzieć w tym temacie. A jak dobrze wiecie, uwielbiam wiedzieć wszystko na każdy temat.

Do czego również można wykorzystać podnośniki

Ogólnie Pan podpowiadał mi wiele śmiesznych historii i sytuacji z jakimi miał do czynienia przez kilka ostatnich lat swojej pracy. Przyznam szczerze, że nawet nie wiedziałem jak szerokie zastosowanie mają podnośniki koszowe. Operator opowiadał, że poza wieszaniem reklam, głównymi pracami jakie wykonuje na wysokości z wykorzystaniem podnośników koszowych jest mycie okien w firmach i korporacjach, a także w celach budowlanych i remontowych, jak np. odśnieżanie dachów, czyszczenie i naprawa rynien, a także montaż oświetlenia.  Co ciekawe innym ciekawym wykorzystaniem takiego podnośnika jest zastosowanie go do wideofilmowania oraz fotografii. Możliwe jest bowiem stworzenie zdjęcia panoramicznego obiektów z góry oraz z lotu ptaka. Przyznam szczerze, że sam zacząłem się poważnie zastanawiać nad zakupem takiego podnośnika koszowego. Często wykonuje różne prace na wysokościach, a drabina już mnie wiele razy zawiodła. Raz nawet do tego stopnia, że kolejne dwa miesiące chodziłem z nogą w gipsie. W każdym razie, polecam serdecznie wykorzystanie podnośników koszowych w takich celach.