BELIMO

Portal ciekawostek i porad – moje spojrzenie na otaczający świat

Budowa i remontTechnologie

Kominki narożne

Już od jakiegoś czasu siedzę w temacie budowy i analizuję dostępne na rynku kominki grzewcze. Co pewnie zauważyliście, ponieważ jest to nie pierwszy artykuł o nich. Dzisiaj chciałbym skupić się na zagadnieniu kominków narożnych, gdyż ostatnimi czasy mnie zafascynowały i mam kilka przemyśleń w ich temacie.

Kominki to temat dla specjalistów

Moi rodzice postanowili zrobić generalny remont domu i wymienić swój stary kominek w salonie. Opowieści i śmiesznych historii dotyczących samego remontu jest co nie miara, ale podzielę się z Wami nimi w osobnym poście już niedługo. Po długich dyskusjach i bojach udało mi się przekonać rodziców do zdecydowania się na właśnie narożny kominek. Nie byli oni wprawdzie z początku pozytywnie nastawieni do tego pomysłu, gdyż ich zdaniem chciałem wprowadzić zbyt dużą nowoczesność do ich domu, no ale koniec końców udało mi się ich przegadać.

Kominek narożny

Kominki narożne, czy inaczej zwane narożnikowe są w obecnych czasach najbardziej popularne ze względu na możliwość dobrej adaptacji w nowoczesnych wnętrzach domów i mieszkań. Pozwalają one na oglądanie ograni z kilku stron i najczęściej montowane są na granicy ścian lub pomieszczeń. Są one nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również praktyczne – mogą służyć jako źródło ciepła dla całego domu. Ważne jest tylko, aby zadbać o dobrej jakości wkład kominkowy, który jest sercem takiego narożnego kominka.

Kominek narożny posiada boczną szybę, na kształt litery L, która jest dzielona lub jednolita – w zależności od preferencji. Drzwi kominka narożnego mogą otwierać się albo na bok, albo do góry. Jeśli chodzi o obudowę to za najbardziej neutralną uważa się otynkowaną i pomalowaną powierzchnię.

Pozwala ona, w momencie zmiany aranżacji pokoju, na łatwą zmianę koloru obudowy – wystarczy pomalować. Jeśli podoba Wam efekt przypominający marmur lub trawertyn to uzyskacie go stosując masy szpachlowe. Kominek narożny może być zarówno otwarty, jak i zamknięty. Otwarty kominek polecany jest kiedy ma pełnić wyłącznie funkcję estetyczną, natomiast zamknięty może stanowić dodatkowe źródło ciepła dla domu.

Kominki narożne – na jakie się zdecydować?

Ja osobiście polecam tylko sprawdzone firmy oferujące kominki. Poczytajcie moi drodzy opinie w internecie zanim dokonacie zakupu. Pamiętajcie również, że wcale nie musicie być specjalistami w tej dziedzinie. Porządny sklep oferuje wam pomoc fachowców, którzy doradzą Wam jak wybrać odpowiedni kominek narożny w zależności od waszych potrzeb. Co więcej wiele firm projektuje kominki indywidualnie, pod dane wnętrze i dobiera optymalne materiały. My skorzystaliśmy z usług właśnie takiej firmy i jesteśmy bardzo zadowoleni.

Jeżeli interesuje Was taka tematyka to zobaczcie wpis o podjazdach.