BELIMO

Portal ciekawostek i porad – moje spojrzenie na otaczający świat

LifestylePodróżeUncategorized

Kolorowe kubeczki do granity Yard Cups

Yard Cups kolorowe kielichy do granity

Spróbuj sobie wyobrazić, że nagle znalazłeś się gdzieś na wybrzeżu, w trakcie gorącego lata…milutko? Zdecydowanie! Raczej wątpliwe jest aby ktoś z nas nie lubił wygrzewać się na słoneczku. Lecz skoro słonko, to i ciągle powielający się schemat, zawsze kończący się tak samo… ciepło, cieplej, aż wreszcie nazbyt gorąco. ? No cóż, tak to już z nami bywa. Jednakże kiedy organizm zaczyna się przegrzewać, nie mamy już innego wyjścia, jak tylko wstać i udać się po coś mocno chłodzącego. Pytanie jednak, po co? Najprawdopodobniej większa część z nas zdecyduje się na tradycyjne lody, czyż nie? A może by tak dla odmiany wypróbować coś innego? Coś bardziej oryginalnego? Mam na myśli pyszną granitę w kolorowych kubeczkach Yard Cups. Próbowałeś już tego przysmaku?

Od starożytnej granity po nowoczesne granitory

Z pewnością niejednokrotnie miałeś okazję spotkać się z owocową Granitą, lecz z jakichś przyczyn nigdy nie udało Ci się jej posmakować. Może to dlatego, że nie do końca wiesz co to takiego jest, a nie chcesz zadręczać sprzedawcy pytaniami, mam rację? Bez obaw! Dzisiaj pod lupę trafi właśnie ten smaczny deser. Sprawdzimy czym jest, skąd pochodzi oraz to jak powstaje. Wyjaśnimy też przy okazji w jakiej sytuacji warto wynająć granitory, a w jakiej postawić na jego zakup.

Najpewniej każdy z nas kojarzy największą wyspę Morza Śródziemnego, będącą jednocześnie szpicem specyficznego włoskiego buta. Sycylia to obszar słynący przede wszystkim z najwyższego aktywnego wulkanu, znajdującego się na kontynencie europejskim – Etny. Jedna z legend głosi, że to właśnie z jej ośnieżonych skarp pochodzi pierwsza Granita. Miało to miejsce setki lat przed wynalezieniem urządzeń, które dziś wykorzystujemy do stworzenia granity jakimi są granitory. Nie wolno nam jednak zapominać, że w każdej legendzie jest ziarno prawdy i tak też prawdopodobnie jest w tym przypadku.

Granita w kolorowych kubeczkach Yard Cups, kiedyś była cennym lekiem

Teraźniejsza Granita która podawana jest w kolorowych kielichach Yard Cups i stanowi dla nas ulgę w upalne dni, w przeszłości była lekiem w poskramianiu chociażby dżumy. Podczas trwającej epidemii, lekarze chcący zahamować wzrost temperatury ciała chorych, zaczęli coraz częściej stosować w tym celu napoje chłodzące. Zwłaszcza te ze zwiększoną zawartością lodu, pochodzącego właśnie z górskich zboczy. Pozyskiwanie go nie było niestety tak prostą sprawą jak można by zakładać, przez co „lekarstwo” składające się z wody, lodu i soku z cytryny, bądź też w wyjątkowych sytuacjach cukru, było możliwe do zakupienia jedynie w aptece. I to tylko po wcześniejszej dyskusji z lekarzem. Teraz kolorowy deser przygotowywany przez granitory i podawany w Yard Cups możesz kupić w turystycznej miejscowości na każdym kroku.

Widzisz już jak daleko sięgają korzenie Granity. Należy zaznaczyć, że Granita bardzo często jest niewłaściwie określana jako sorbet bądź lody. Mimo, iż rzeczywiście wszystkie te desery połączone są wspólnymi pierwotnymi produktami, to jednak jest kilka cech, które efektywnie pozwolą nam rozróżnić Granitę od pozostałych smakołyków.

Cechy charakteryzujące Granitę:

  • Wytwarzana z soku owocowego rozrzedzonego wodą z cukrem
  • Pozbawiona jest powietrza, co sprawia, że nie ma trwałego puszystego zagęszczenia
  • Nie pozwala się formować, a więc serwować np. na talerzu
  • Powstaje w następstwie zamarzania wody
  • Poddawana stałemu mieszaniu
  • Nie zawiera kawałków czystego lodu pozbawionego soku i cukru
  • Do produkcji nie używa się białka w postaci np. mleka
  • Podawana np. w kubeczku
  • Przeznaczona do konsumpcji za pomocą łyżeczki

No dobrze! Wiemy już dokładnie czym jest deser nazywany Granitą. Teraz czas aby samemu jej spróbować w upalne dni!