BELIMO

Portal ciekawostek i porad – moje spojrzenie na otaczający świat

Lifestyle

Dieta pudełkowa Kwidzyn

Dieta pudełkowa, nazywana inaczej jako catering dietetyczny znacznie zyskała w na przestrzeni ostatnich lat na sławie ze względu na wiele płynących z niej korzyści, co wpłynęło na powodzenie ze strony wielu osób. Idea diety pudełkowej polega na otrzymywaniu wyliczonej liczby wybranych przez siebie potraw w ciągu dnia od firmy cateringowej na którą się zdecydujemy. Nazwa dieta pudełkowa Kwidzyn wywodzi się od rodzaju dostarczania dla nas dań przez catering dietetyczny – czyli w zapakowanych (najczęściej próżniowo) pudełkach. Na catering dietetyczny Malbork najczęściej decydują się osoby zapracowane, które chcą się zdrowo odżywać, jednak nie wystarcza im czasu na robienie pełnowartościowych posiłków.

Przed rozpoczęciem korzystania z cateringu dietetycznego rozsądnym jest skorzystać z wizyty u renomowanego dietetyka. On spośród wszystkich ofert diety pudełkowej wybierze tą, która będzie dla nas najbardziej korzystna. Umiejętności oraz wiedza dietetyka umozliwia ustalenie Twojego zapotrzebowania energetycznego na odpowiednie składniki diety, biorąc pod uwagę szereg czynników, na przykład: płeć, wiek, rodzaj wykonywanej pracy, rodzaj aktywności fizycznej oraz wiele więcej. Bardzo często dietetyk kieruje również na badania krwi pod kątem zaistnienia nietolerancji pokarmowych.

Posiłki cateringu dietetycznego dostarczane są wprost do wskazanego przez klienta miejsca doręczenia – lokalu lub pracy. Firma cateringowa najczęściej powiadamia w których godzinach można oczekiwać dostarczenia we wskazanym miejscu oraz o uzgodnionej godzinie doręcza „pod drzwi” wszystkie posiłki na dany (lub czasem kolejny) dzień. Dostarczanie dań zwykle odbywa się od poniedziałku do piątku. Niektóre firmy oferują również doręczenia także w soboty, czasem też w niedziele.

Czy dieta pudełkowa ma wady? Oczywiście – jak wszystko. Pierwszą wadą cateringu dietetycznego jest jego relatywnie wysoka cena. Mimo to powinno się przeliczyć – ile w ciągu miesiąca wydajemy na przygotowywanie dań w domu i jedzenie na mieście. Zdarza się, że różnice w wydatkach są nieznaczne. Warto też mieć na uwadze, że w potrawach diety pudełkowej mogą zostać użyte produkty spożywcze oraz przyrządzone już potrawy, które nie przypadną nam do gustu. Rzecz jasna decydując się na catering dietetyczny wiele firm bierze pod uwagę, że nie jemy niektórych składników odżywczych – zwykle ze względu na rozmaite nietolerancje pokarmowe. Jeśli jednak tego rodzaju produktów jest wiele może okazać się to problemowe. Nie ma niestety możliwości zamiany potraw na inne.

Na co należy zwrócić uwagę decydując się na firmę cateringową? W dzisiejszym świecie na rynku jest mnóstwo firm które zapewniają różne formy diet pudełkowych. Część z nich wykonuje swoje usługi dietetyczne z pełną starannością i odpowiedzialnością, oferując produkty najlepszej jakości. Jak odszukać właśnie takie firmy pośród wszystkich? Przede wszystkim powinno się zwrócić uwagę na to kto układa owe diety. Co do zasady bardziej wiarygodne są firmy, w których jadłospis sporządzany jest przez wykwalifikowanego dietetyka. Należy też zapoznać się z ocenami klientów na temat konkretnej firmy w internecie – ludzie bardzo często relacjonują i poddają ocenie usługi firm cateringowych co może ułatwić ułatwiając nam podjęcie decyzji. Część z firm cateringowych proponuje również dzień testowy – wybierzmy na niego i zobaczmy czy dania konkretnej firmy nam zwyczajnie odpowiadają, produkty są świeże, a dostawy na czas.