BELIMO

Portal ciekawostek i porad – moje spojrzenie na otaczający świat

Technologie

Autodetailing – czy warto?

Jak już pewnie nie raz wspominałem mamy w swojej firmie dość sporo aut. Często się również zdarza, że jako warsztat samochodowy kupujemy i odkupujemy auta po okazyjnej cenie. Tym razem zdecydowaliśmy się wraz z żoną na zakup nowego auta z salonu. Jestem wielkim entuzjastą najnowszych technologii w autach, które pilnie monitoruje, więc stwierdziliśmy, że już nadszedł ten czas. Zwłaszcza, że w końcu możemy sobie na to finansowo pozwolić. Tak też uczyniliśmy. Kupiliśmy nowego mercedesa c klasę coupe. No wspaniały, gorąco polecam. Jako, że porządniś ze mnie i bardzo dbam o wszystkie swoje auta zdecydowałem się jakoś je zabezpieczyć.

Zabezpieczenie lakieru samochodu

Do tej pory byłem zwolennikiem samodzielnej polerki oraz woskowania. Przyznam również, że przez te wszystkie lata nabrałem w tym również wprawy. I tak te uczyniłem tym razem. Klasyczne woskowanie auto sprawdziło się bardzo dobrze, z tym że konieczna jest jego powtórka raz na dwa miesiące. Z racji tego, że przy własnej firmie czasu zawsze brak zacząłem szukać w internecie innej alternatywy. I tak trafiłem na kilka blogów, podobnych zresztą do mojego i artykułów dotyczących powłok grafenowych oraz ceramicznych na samochód celem zabezpieczenia lakieru.

Powłoka ceramiczna lub grafenowa

W pierwszej kolejności należy przygotować oczywiście lakier auta. Polecam przed nałożeniem powłoki na lakier porządnie je umyć. I nie mam na myśli ręcznego mycia na myjni a profesjonalne. Jest to niezwykle ważne. Pamiętajcie jednak! Wybierajcie tylko sprawdzone warsztaty autospa zajmujące się autodetalingiem. Tylko takie bowiem zapewniają najwyższej jakości powłoki ceramiczne i grafenowe na lakier waszego samochodu. A jak wiadomo z nowym autem nie ma co ryzykować i wykonywać usług po tzw. kosztach. Jeśli jednak kwota za taką usługę jest dla was za wysoka to polecam gorąco woskowanie i polerowanie auta.

Dlaczego warto zdecydować się na powłokę ceramiczną lub grafenową?

Nałożenie powłoki grafenowej lub ceramicznej celem zabezpieczania lakieru serdecznie polecam wszystkim posiadaczom aut nowych lub niemal nowych. Gwarantują one bowiem wtedy długotrwały efekt. Działanie takiej powłoki jest bardzo szerokie – chroni ona zarówno przed zanieczyszczeniami i brudem, jak i przez zarysowaniami, niekorzystna temperaturą oraz promieniowaniem UV. Oczywiście posiadacze aut już jakiś czas użytkowanych również mogą się na owe powłoki ceramiczne lub grafenowe zdecydować. Pozwalają one w takich autach uzyskać efekt znakomitego połysku. Chronią one lakier samochodu dzięki wypełnieniu drobnych porów w lakierze. Powłoki ceramiczne i grafenowe są trwałe w przypadku każdego rodzaju auta, nie tylko nowego.